Hmotné bohatství může být pro Evropu i toxické, pokud není přítomen duchovní rozměr


Martin Bojar *1947, český neurolog, bývalý přednosta neurologické kliniky v Motole. V letech 1990 – 1992 zastával post ministra zdravotnictví v české vládě Petra Pitharta.
Stáhnout dialog:

Dialogy, v nichž si klademe otázku, co rozkládá civilizaci v Evropě? S neurologem profesorem Martinem Bojarem nabízíme již II. setkání – a to na téma bohatství. Je na nás, jak se k výzvám postavíme – ovlivní i naši svobodu – vnitřní i vnější.

Dialog s prof. Martinem Bojarem byl natočen v pátek 24. listopadu 2017 odpoledne, v pracovně prof. Martina Bojara, Národní 9, Praha 1, Staré Město. 

Otázka bohatství v Evropě

Téměř každý říká, že chce být nějakým způsobem bohatý. Co znamená toto slovo pro náš život, naše nitro, náš mozek, naše city, vztahy? Dále: Co znamená pro jednání jedinců, ale i skupin? Dále: a jak se bohatství projevuje na vývoji Evropy jako kontinentu, jež zahrnuje mnoho kultur, národů? Důležité pro prof. Bojara je nastavení úměry duchovního a hmotného bohatství, ovšem lze to univerzálně? Není to otázka subjektu? Extrémy jsou pro nás jako lidský druh nebezpečné.

V dalších setkáních budeme debatovat o otázce omylů růstu a egoismu  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.